מידע שכדאי להכיר: ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

 
 הסרת משקפיים בלייזר

ההחלטה לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר היא אינה החלטה קלה. יש לנו רק שתי עיניים ועל כן, חשוב לדעת את כל המידע ולברר את כל החששות לפני שמבצעים צעד שכזה.

הסרת משקפיים בלייזר: שלבי התהליך

הסרת משקפיים בלייזר הוא ניתוח שמורכב משני חלקים: בשלב הראשון של הניתוח הרופא יפתח חלון בקרנית ובשלב הבא הלייזר יעצב מחדש את הקרנית על פי הנתונים  של המטופל ועל פי תוצאת הניתוח הרצויה. כשחלק זה מסתיים סוגר הרופא את החלון הטיפולי. בטרם הניתוח תתבצע בדיקה קפדנית שמטרתה לבדוק אם המטופל אכן מתאים לניתוח שכזה. חשוב לדעת כי הבדיקה ארוכה מאוד – כשלוש שעות, ורק שבעים אחוזים מהפונים יימצאו מתאימים לניתוח.

למי מתאים ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?

הניתוח מתאים למטופלים אחרי גיל 18, שמספרם יציב במשך חצי שנה לפחות טרם בדיקת ההתאמה לניתוח.

מהן ההכנות לניתוח להסרת משקפיים בלייזר?

בסופו של דבר, ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר נחשבים לניתוחים בטוחים מאוד, קצרים וכאלה שדורשים תקופת החלמה קצרה ביותר. לצד זאת, שמירה על הוראות הבטיחות ועל הוראות הרופא ישפיעו מאוד על תוצאות הניתוח ועל הימנעות מסיבוכים אפשריים.

טרם הניתוח: מטופלים שמרכיבים עדשות מגע יתבקשו לא להרכיב אותן 72 שעות לפחות טרם בדיקת ההתאמה וטרם הניתוח.

במקרה של עדשות קשות – אין להרכיבן עשרה ימים טרם בדיקת ההתאמה והניתוח. במקרה של מטופלים שמרכיבים עדשות אורטוקיי - יש להימנע מלהרכיב אותן שלושה חודשים טרם הניתוח.

חשוב לא להתאפר יום עד שלושה ימים טרם הניתוח.

אסור להשתמש באפטרשייב או בבושם טרם הניתוח. מומלץ לבצע חפיפת ראש טרם הניתוח בשל העובדה שלא ניתן לחפוץ את הראש בין שלושה לחמישה ימים לאחר הניתוח.

ביום בו יתבצע הניתוח מותר לשתות ולאכול כרגיל. בטרם ההגעה לניתוח מומלץ לאכול ארוחה קלה בלבד.

בנוסף, עליך להצטייד בטיפות שרשם לך הרופא לאחר בדיקת ההתאמה לניתוח.

חשוב להגיע לניתוח יחד עם מלווה שיוכל לבצע את הוראות הטיפול בשעות הראשונות לאחר הניתוח.

הוראות ליממה לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

עליך להישאר עם מגני העיניים עד לבדיקה ביום שלאחר הניתוח. לביקורת מומלץ להגיע עם משקפי שמש. כשבוע לאחר הניתוח יש להקפיד להשתמש בטיפות על פי הוראת הרופא. חשוב לשטוף ידיים לפני כל מגע עם העיניים. יש לישון עם מגן עיניים במשך שלושה עד חמישה שבועות לאחר הניתוח. אין להרטיב את העיניים במים במשך 3-5 ימים ויש להימנע מפעילות ספורטיבית מאומצת.