ייעוץ משכנתא: מה כולל התהליך וכיצד לבחור את היועץ הנכון


אתם עומדים לקראת אחת מההחלטות הכלכליות הדרמטיות שתקבלו בחייכם: לקיחת משכנתא ורכישה של בית לצורך מגורים או לצורך השקעה. עולם המשכנתאות עשוי להיתפס על ידי מרבית הציבור כמפחיד, סבוך ומאיים. לעתים, הקושי להבין גורם לאנשים לקבל החלטות לא נכונות על בסיס ייעוץ לא טוב או ייעוץ של בעל אינטרסים שונים. על כן, כדי לנווט בנושא באופן המיטבי ביותר, יש לקבל ייעוץ אשראי ומשכנתא מבעל מקצוע בעל הצלחות מוכחות, המלצות, ניסיון רב ואיכויות שירותיות בולטות.

כיצד נראה תהליך ייעוץ משכנתא?

בשלב הראשון יועץ המשכנתא ואתם תייצרו תכנון תקציב שמותאם לצרכים הייחודיים שלכם: התבוננות על ההכנסות שלכם בהווה, על ההוצאות הקבועות שלכם, תכנון העתיד שלכם (המשפחתי, התעסוקתי ועוד), כלכלת משק הבית שלכם וכו'. השלב הבא בתהליך ייעוץ משכנתא הוא קבלת אישור מהבנק ללקיחת הלוואה. האישור יאפשר לכם לבחור נכס שמתאים ליכולות הכלכליות שלכם בהווה ובעתיד (ביחס לתכנון העתיד שלכם). לאחר מכן, היועץ יבנה עבורכם תכנית משכנתא המבוססת על תמהיל כלכלי נכון עבורכם, בה תוכלו לעמוד בשנים הבאות. עם סיום כתיבת תכנית המשכנתא שלכם, יבצע היועץ משא ומתן מול הבנקים השונים עד שישיג את המשכנתא האידיאלית והמשתלמת ביותר עבורכם.

עד מתי נמשך ייעוץ משכנתא?

ייעוץ משכנתא איכותי ילווה אתכם גם בשלבים בהם יועצי משכנתא אחרים מנתקים מגע. הוא ילווה אתכם גם בשלב הביטחונות (טופס הטיולים שתקבלו מהבנק כדי לקדם את תהליך לקיחת המשכנתא בו בחרתם) וגם לאחר שהתחלתם את תשלום המשכנתא ונכנסתם לבית. הוא יבדוק את המשכנתא שלכם אחת לשנה ויבדוק אם ניתן לחסוך כסף בתשלום.

מדוע שאשלם על ייעוץ משכנתא פרטי כשיש יועץ משכנתא בבנק?

ישנן כל מיני סיבות לבחור ביועץ פרטי, אך הסיבה הבולטת ביותר היא שליועץ פרטי אין כל אינטרס פרט לכך שתצאו מרוצים. לבנק ישנם שיקולים נוספים כמו הצלחתו הכלכלית של הבנק מה שמייצר לא פעם ניגוד אינטרסים. ייעוץ משכנתא פרטי איכותי מבטיח שבראש מעינייו של יועץ המשכנתא שלכם יעמדו אתם והשתלמות העסקה הכלכלית הזאת עבורכם.

לסיכום: רגע לפני שאתם מקבלים את אחת מההחלטות הכלכליות החשובות שתקבלו בחייכם, מומלץ בהחלט להיכנס לתהליך ייעוץ פיננסי עם יועץ משכנתא פרטי בעל המלצות וניסיון רב בתחום המשכנתאות והנדל"ן. היועץ ילווה אתכם לאורך כל הדרך, יבנה עבורכם תכנית משכנתא מתאימה ויבטיח כי תחתמו על העסקה הנכונה ביותר עבורכם ועבור עתידכם.