האם כדאי להירשם למרכז גמילה מקנאביס


 
 גמילה מקנאביס

אנשים רבים מכורים לקנאביס ולא יודעים איך להיגמל. ואמנם ישנן דרכים רבות להיגמל מקנאביס, אך חשוב שתעשו זאת בצורה בריאה ובצורה שתחזיק לטווח הארוך או באופן תמידי. אם ככה, מה חשוב לדעת על גמילה מקנאביס? הנה כמה דגשים לפניכם.

הצעד הראשון בתהליך גמילה מקנאביס הוא, לזהות את הסיבה שבגללה אתם רוצים להפסיק לעשן מריחואנה. לדוגמה, אם אתם חושבים שלקנאביס יש השפעה שלילית על הבריאות הנפשית שלכם, או אם הוא משפיע על העבודה שלכם בצורה כלשהי, אז זו תהיה המוטיבציה העיקרית שלכם. שנית, תוודאו שיש סביבכם סוג של מערכת תמיכה. אם יש אנשים שיכולים לעזור לתמוך בהחלטה שלכם, ויהיו שם בשבילכם כשהמצב יהיה מאתגר, אז זה יקל על התהליך הרבה יותר.

הצעד הבא בגמילה מקנאביס

אולי הכי חשוב, לקבוע יעדים ומטרות מוחשיות. למשל, קבעו לעצמכם תאריך שבו תרצו להפסיק להשתמש בקנאביס ותתמידו בו עד שתסמנו V על היעד שלכם. זה ייתן לכם יעד ברור ומועד שתוכלו להתמקד בו, מה שמהווה שלב חשוב בתהליך.

השלב הבא הוא למצוא מנגנוני התמודדות חלופיים. כאשר אתם מרגישים דחף לעשן, דברים כמו פעילות גופנית, אכילה בריאה או בילוי עם חברים הם כולם רעיונות טובים. כמו כן, עשוי לעזור גם אם תעשו דיאטת ניקוי רעלים לפני שתגמלו מגראס. זאת, כדי שהגוף שלכם לא יחשוק בו כל כך כשתסמיני הגמילה מתחילים להופיע.

האם כדאי להירשם למכון גמילה מקנאביס?

אולי אתם תוהים האם כדאי להירשם למרכז גמילה מקנאביס. התשובה היא שזה תלוי במטרות שלכם להפסקת השימוש בקנאביס. אם אתם רק רוצים הפסקה מדי פעם מהשימוש בקנאביס, אז אולי לא יהיה שווה להירשם למרכז גמילה מקנאביס.

אם אתם רוצים להיגמל מגראס לתמיד, אז יש הרבה יתרונות שמגיעים עם ההרשמה למרכז גמילה מקנאביס. לפיכך, אם יש לכם חששות אחרים לגבי ההתמכרות שלכם, אז יהיה שווה ללכת לראות רופא או מטפל לפני קבלת החלטות נוספות.

טיפ חשוב לגמילה מקנאביס

גמילה מקנאביס יכולה להיות תהליך מורכב, מכיוון שחלק מהחומרים הפעילים בקנאביס מאוחסנים בתאי השומן בגוף, מה שאומר שלוקח לגוף שלנו זמן לנקות את המערכת במלואה. הטיפ הכי חשוב בנוגע לכל סוג של גמילה מסמים הוא, להבין שמדובר בתהליך לא רק רגשי ונפשי אלא גם פיזיולוגי. תנו לנפש ולגוף את הזמן להיגמל, מה שעשוי אצל כל אחד ואחת להתבטא אחרת. חלק מהאנשים נגמלים תוך ימים, אחרים תוך שבועות וגם יותר.